Třída Kytička

Učitelky: Dagmar Bumbalová, Marie Holerová

Asistentka:

Ve třídě Kytička se snažíme vytvořit co nejvlídnější a nepodnětnější prostředí s nabídkou rozmanitých činností, které harmonicky rozvíjí osobnost dítěte.
Vedeme děti k samostatné a tvořivé hře s experimentováním, kdy se děti učí vlastním prožitkem. Využíváme Bee-boty, stavebnici Boffin, digitální mikroskop, apod. Kreslíme a malujeme v našem výtvarném ateliéru, kde si dle zájmu a bez spěchu můžeme tvořit. V Kytičce také rádi zpíváme, hrajeme na různé hudební nástroje a tančíme. S dětmi cvičíme venku i v prostoru naší třídy a využíváme různé sportovní nářadí a náčiní. Při procházkách do přírody vedeme děti ke kladnému vztahu k přírodě, k jejímu pozorování a následnému porozumění.
Seznamujeme se s básničkami, povídáme si o světě kolem nás. Učíme děti vyjádřit svá přání a touhy a připravujeme je na další vzdělávání, ale hlavně si hrajeme.
Jsme rádi, když děti do naší třídy chodí rády, když jsou spokojené a všechny činnosti probíhají v příjemné a radostné atmosféře.